כלים ניהוליים להקמת עסק משפחתי

אין ספק כי ניהול עסק הוא מורכב, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בעסק משפחתי. על מנת שתוכלו להוביל את העסק להצלחה, רצוי להשתמש בכלים ניהוליים מתקדמים אשר מאפשרים לקדם את העסק – ולהוביל אותו בבטחה, גם בעת משבר.

מקימים עסק משפחתי? אלו הצעדים החשובים בדרך

היכרות קרובה, אמון, מעורבות ואכפתיות מהווים את היתרונות הבולטים בהקמה של עסק משפחתי. עם זאת, חשוב לזכור כי הגשמת חלום בדמות עסק משפחתי איננו עניין פשוט, והוא טומן בחובו אתגרים ופוטנציאל לסיכונים, בעקבות ניהול לא נכון. על מנת שתוכלו להקים ולתפעל את העסק, רצוי מאוד להיעזר בכלים ניהוליים אותם ניתן לקבל בהתאמה אישית דרך חברות מקצועיות, כל זאת מתוך מטרה לייצר מעטפת נכונה שתאפשר לעסק שלכם ללכת כמה צעדים קדימה – גם בעת משבר וגם בעת הצלחה. מהם הכלים הטובים ביותר? להלן סקירה בנושא:

הקמת שירותי מרכזייה

ראשית נציין כי שירותי מרכזיה נחוצים לתקשורת בתוך ומחוץ לעסק, ואותם ניתן לקבל בהתאמה אישית לצרכים העסקיים של העסק המשפחתי. במסגרת השירות תוכלו לבנות תשתית תקשורת מאובטחת כולל הקלטת שיחות וכן חזרה ללידים, כל זאת מתוך מטרה לנהל את התקשורת באופן שוטף וללא תקלות שעלולות להשבית מפעילות.

כלים ניהוליים להקמת עסק משפחתי

מערכת דיגיטלית לסריקת תשלומים

כלי מצוין לניהול של עסק משפחתי מתבצע דרך הטמעה של מערכת סליקת אשראי, כל זאת מתוך מטרה לייעל את תהליך התשלום בעבור השירות/מוצר שלכם. במסגרת השירות ניתן לא רק לבצע תשלום מצד הלקוח/ספק אלא גם להעביר חשבונית ישירות למייל או לפלאפון הנייד, ובהתאם לכך ליצור מערך גבייה מהיר ויעיל.

אפליקציה לניהול משימות

לא פעם בעקבות עומס ולחץ בעבודה נוצרים פערים ובהתאם לכך משימות שלא הושלמו בזמן. על כן, שימוש קבוע באפליקציה אותה ניתן להוריד בקלות למכשיר הנייד מאפשרת לכם לנהל את המשימות באופן שוטף ולעקוב אחריהן, מתוך מטרה להגדיר תחומי אחריות של כל אחד מבני המשפחה, ובכך למנוע נפילה בין הכיסאות.

בניית תקציב באמצעות טבלאות

מעקב אחר התקציב הוא חלק חיוני מתפעול עסק משפחתי. ניתן להשתמש בכלי הזה לצורך בניית התקציב ומעקב אחריו, כל זאת מתוך מטרה לבנות "מפת דרכים" אשר באמצעותה ניתן יהיה לבצע תכנון קצר וארוך טווח מבחינה תקציבית. רצוי לעקוב אחר הטבלה באופן שוטף, ולעדכן אותה בהתאם לצפי הכנסות/הוצאות כמו גם תקציבים ייעודים כמו תקציב לשיווק ופרסום, תקציב הוצאות שכר וכו'.

מערכת ניהול לקוחות

מדובר בכלי יעיל וידידותי המאפשר לנהל ולעקוב אחרי לידים, ניהול תהליך מכירה ובדיקה האם הלקוח קיבל את המענה כמו גם אפשרות לבדוק את מערך המשלוחים. מדובר במערכת דיגיטלית אותה ניתן לתפעל גם מרחוק, והיא מהווה כלי נהדר בעבור ניהול עסקים קטנים, בינונים וגדולים.

לסיכום, שימוש באותם כלים יכול בהחלט לתרום לעסק, ולהתנהלות המשפחתית השוטפת.

נגישות