ספורט עם כל המשפחה: תרגילים שאפשר לעשות בבית

מחפשים כיצד להעסיק את הילדים? במקום להושיב אותם מול הטלוויזיה או המחשב, ניתן לספק בעבורם (וגם בעבורכם) פעילות מגבשת בדמות פעילות ספורטיבית המתבצעת בבית. כיצד תוכלו לעשות זאת באופן קל ופשוט? להלן תרגילים שאפשר לעשות ביחד עם הילדים.

ספורט משפחתי: דרך מצוינת לגבש וגם לשמור על אורח חיים בריא

כל הורה מכיר את הסיטואציה הזו: הילדים חוזרים מהמסגרות או נמצאים בחופש, ולהורים יש שתי אפשרות: לתת להם לנוח מול הטלוויזיה או לחילופין לשמור על המסגרת באמצעות סדר יום קבוע. ילדים כפי שכולנו יודעים צריכים לפרוק אנרגיה, ולכן אם אתם מתלבטים מהי הדרך הטובה ביותר להעסיק אותם, אין ספק כי פעילות ספורטיבית משותפת מהווה דרך מצוינת גם לגבש את המשפחה וגם לרתום את הילדים לאורח חיים בריא הכולל פעילות ספורטיבית קבועה, גם אם היא נמשכת 10-15 דק' בכל יום. נוסף לכך, ניתן להזמין דרך חנויות כמו מגה ספורט ציוד ספורט מקצועי ובהתאם לכך ליצור בבית – בין אם מדובר בסלון, חצר או גג מתחם פעילויות כיפי אותו תוכלו לתפעל ביחד עם הילדים. בכדי לסייע לכם בתהליך, בחרנו להציג ארבע דוגמאות מצוינות לתרגילים שאפשר לעשות בבית, באופן קל ופשוט:

משחק תחנות

בכדי להכניס את הילדים לאווירה ולמנוע מהם לחשוב שהם נמצאים בשיעור ספורט, ניתן להגדיל ראש ולשחק איתם משחק תחנות שבכל תחנה צריך לבצע פעילות ספורטיבית. לדוגמה: תחנה ראשונה היא תחנת ספרינט מהיר, תחנה שנייה מסלול מכשולים המורכב מקונוסים, תחנה שלישית קפיצה בחבל וכן הלאה. ניתן אפילו למתג את המשחק כ"אולימפיאדיה משפחתית" ואף לכתוב על המקרר את המנצחים של כל תחנה, לצורך הגברת המוטיבציה של הילדים.

ספורט עם כל המשפחה תרגילים שאפשר לעשות בבית

ניצול הבניין לטובת ספורט

במידה ואתם מתגוררים בבניין מגורים, תוכלו לנצל את המדרגות המשותפות לצורך פעילות ספורטיבית ביחד עם הילדים של עלייה וירידה במדרגות. הקפידו לבצע את הפעילות באופן בטוח ורגוע, ולא להאיץ בילדים – מחשש לנפילה. אין לכם בניין? תוכלו להשתמש במדרגה ייעודית לצורך תרגילי מדרגה, כאלו שיכולים להתאים גם להורים, באופן בטוח וללא חשש לנפילה.

חפש את המטמון

דרך מצוינת לעשות ספורט עם הילדים היא באמצעות משחק חפש את המטמון. במסגרת המשחק הילדים ואתם צריכים לעבור בתחנות שונות כדי לקבל רמז, כאשר כל תחנה יכולה להיות מורכבת מדברים שכבר יש לכם בבית כמו זחילה מתחת לכיסא או קפיצות בטרמפולינה.

תרגילי כוח

ילדים מחקים את מה שאנחנו עושים המבוגרים, ועל כן פעילות מצוינת היא תרגילי כוח באמצעות בקבוקי מים או משקולות קלות במשקל (בין קילו לשלושה). הדגימו לילדים מספר תרגילי כוח, כאשר כל סט צריך להתבצע למשך מספר דקות עם מנוחה בין לבין. שימו לב האם הילדים מתאמצים יתר על המידה, ובהתאם לכך שנו את המשקלים בהם אתם משתמשים – לצורך פעילות כוח בטוחה גם לכם וגם לילדים.

נגישות