לחיות את החלום: כך תארגנו יורו-טריפ משפחתי

אם יוצא לכם לראות מפעם לפעם תמונות וסרטונים של מדינות באירופה, ובמיוחד אם כבר יצא לכם לבקר במדינה או שתיים ביבשת, יש סיכוי לא רע שגם לכם נפתח התאבון ושאתם רוצים לעשות טיול ארוך, לחצות את היבשת מנקודה לנקודה ולהנות מכל הנופים והתרבויות שבדרך. אם אתם כבר מתסייגים וחושבים שזה משהו שעושים רק בסרטים או רק מי שמבין בטיולים בעולם, חשוב שתדעו שזה בהחלט דבר אפשרי ואפילו לא מסובך מדי, גם אם אתם רוצים לעשות את זה עם כל המשפחה. הנה מדריך מקוצר של כל מה שחשוב לקחת בחשבון לקראת ארגון של יורו-טריפ משפחתי.

ויזות

ראשית כל עליכם להחליט על המסלול שתעשו ולהבין לאילו מדינות אתם שואפים להגיע. זכרו כי חלק מהמדינות מאפשרות כניסה רק עם ויזה ויכול להיות שזה משהו שתצטרכו לדאוג לו כבר בארץ. אגב, דרכון פורטוגלי מהווה יתרון משמעותי, שכן הוא מאפשר לכם לנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד ובשנים האחרונות ישראלים רבים מנצלים את האפשרות הפשוטה להנפיק דרכון כזה. אם הטיול המתוכנן עוד רחוק יחסית, שווה בהחלט לשקול להתחיל בתהליך של הוצאת דרכון.

אריזה

כעת, חשוב להתכונן כראוי ולארוז בדיוק את מה שאתם צריכים לטיול. זכרו כי מדובר בטיול משפחתי וצריך לארוז מספיק פריטי לבוש לכולם. אם אתם מתכננים נסיעה ברכב פרטי, כדאי לארוז יחסית קל כי יש סיכוי שלא תצלחו לדחוס את כל המזוודות בתא המטען. לעומת זאת, טיול בקרוואן שהוא לגמרי אופציה יאפשר לכם להביא קצת יותר ציוד. אל תשכחו שאם תרצו תוכלו לרכוש בגדים במהלך הדרך באאוטלטים רבים באירופה במחירים נוחים מאד יחסית, כך שבהחלט אין צורך להגזים ולהביא יותר מדי בגדים.

לחיות את החלום כך תארגנו יורו-טריפ משפחתי

חוויות שמתאימות לכולם

הקפידו לתכנן כל שלב בטיול, לפחות ברמה השבועית. הסיבה לכך היא שכאשר מטיילים בהרכב משפחתי, הרבה פעמים מגיעים לנקודות בהן חלק מבני המשפחה מתחברים לפעילות מסוימת ואחרים דווקא מוצאים אותה לא ממש מעניינת. על כן, חשוב מאד לקבוע עוגנים בלו"ז הטיול עם חוויות שמתאימות לכל אחד מבני המשפחה, החל מטיולים בטבע ועד לאטרקציות מאתגרות שיתאימו לכולם.

פעילויות לנסיעות ארוכות

חשוב מאד לקחת בחשבון כי חלק גדול מכל יורו-טריפ הוא נסיעות ארוכות במעבר ממדינה למדינה. קודם כל הכינו את עצמכם לכך מנטלית והבינו שזה חלק מהחוויה, ולאחר מכן שווה בהחלט לחשוב על פעילויות נחמדות לנסיעות הארוכות יותר. כך למשל, תמצאו מגוון רחב של תוכניות להאזנה באתר "מרכז הפודקאסטים" ואם יש לכם חיבור אינטרנט תוכלו להאזין באופן חופשי, אפשר לתכנן מראש משחקי נסיעה נחמדים כמו "ארץ עיר" או להכין מראש פלייליסטים שיעבירו את הזמן בנעימים על הכביש.

לסיכום – זכרו כי לא מדובר בטיול קשה לביצוע. הקפידו על הדברים הללו וצפויה לכם חוויה מהנה ומרגשת במיוחד.

נגישות