צ'קליסט לכניסת שבת

התארגנות מראש לקראת כניסת השבת מבטיחה כי תוכלו לנוח ולהירגע ולא להשאיר דברים לדקה ה 90. בכדי לסייע לכם, להלן הצ'קליסט המלא לכניסת שבת – כך שתוכלו לקבל אותה ברוגע ובשלווה.

השבת כבר נכנסת: כך תוכלו להתארגן מראש לקראת כניסת שבת

יום השבת הוא יום מנוחה בו אנו מתאגדים עם כל בני המשפחה והחברים לקראת סעודה חגיגית ורבת משמעות הן מבחינה רוחנית והן מבחינת היכולת להירגע לאחר שבוע עמוס בפעילות. אולם, לא מעט נתקלים בבעיה – כל הדברים שאותם צריך לארגן נשארים לדקה ה 90, ולכן מגיעים לא פעם עם הלשון בחוץ לסעודה. כדי שתוכלו להיות מוכנים בצורה הטובה ביותר, להלן צק'ליסט באמצעותו תוכלו להעלות את מדד ההתרגשות ולהיכנס לשבת בנחת:

בדיקת זמני כניסת השבת

השלב הראשון בהכנות הוא לבדוק את זמני הכניסה המשתנים בהתאם לחורף ולקיץ. קודם כל תבדקו את השעה, ורק לאחר מכן תתחילו לתכנן את ההכנות. בשעון הקיץ השבת נכנסת מוקדם יותר, ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת ביצוע ההכנות.

צקליסט לכניסת שבת-

בישולים – יום לפני

על מנת שתוכלו להספיק את כל הבישולים לשבת, מומלץ לתכנן את הקניות לשבת ביום חמישי או ברביעי, ולהתחיל לבשל כבר ביום חמישי בצהריים. תכננו את התפריט שלכם ואפילו תוכלו לחפש מתכונים לשבת ברחבי הרשת, ובהתאם לכך רשמו בפתקים בפלאפון או על דף נייר את כל המצרכים הדרושים לכם, כאשר לרוב יהיו גם השלמות אותם תידרשו לעשות ביום שישי בבוקר. במידה ואתם שומרי מסורת, את האוכל יש לחמם על פלטת שבת אותה ניתן לרכוש בכל חנות למוצרי חשמל, וזאת מאחר ולא נהוג לבשל בימי שבת ועל כן חימום האוכל אותו בישלתם בעמל רב מתבצע על גבי הפלטה.

עריכת שולחן

גולת הכותרת של השבת הוא כמובן שולחן השבת. על שולחן השבת צריכים להיות חלות, יין לקידוש וכן מזון ושתייה. כדי לשדרג את השולחן מומלץ לבצע רכישה של פרחים טריים שמכניסים המון צבע ועניין לשולחן, כמו גם להשקיע בבחירה של כלי הגשה מרשימים – כך שהשולחן יהיה חגיגי כמו גם מושקע. נוסף לכך, לקראת כניסת שבת נהוג לקרוא תפילה ולכן נדרש לוודא כי יש מספר כיפות לנוכחים הגברים כמו גם סידור לשבת אותו מניחים .

התארגנות עצמית

לאחר שבדקתם את זמני כניסת השבת, הכנתם את האוכל וערכתם שולחן זה הזמן להתייחס לעצמכם ולהתכונן כמו שצריך לשבת. היכנסו להתקלח, שטפו פנים, צחצחו שיניים ולבשו בגדים חגיגיים. למרות שאין מדובר בחובה, ניתן בהחלט להגיע בבגדים לבנים, כל זאת בכדי לקבל את השבת בחגיגיות.

לסיכום, הכנות מדוקדקות לקראת כניסת השבת מהוות אפשרות נהדרת לקבל את השבת באופן רגוע וללא לחץ. הקפידו לעבור על הצ'קליסט ובכך תוכלו להבטיח כי תהליך ההכנות יהיה מהנה במיוחד כמו גם מהיר ויעיל.

נגישות