התקנת לוחות סולאריים בבית פרטי: יתרונות וחסרונות

התקנת לוחות סולאריים היא ללא ספק אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות, זאת בשל מגוון היתרונות שהתהליך מקנה. אם יש לכם בית פרטי, בניין משותף עם גג פנוי או לחלופין שטח חקלאי, תוכלו גם אתם להתקין לוחות סולאריים וליהנות מכל היתרונות הטמונים בכך, כשאחד היתרונות הבולטים הוא היכולת להרוויח כסף  – ולא מעט ממנו. ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ בנושא, לרבות היתרונות והחסרונות של התהליך.

לוח סולארי, או פאנל סולארי?

בין אם תבחרו להתקין לוח סולארי או פאנל סולארי, טוב לדעת שהמטרה היא די זהה. הלוחות הסולאריים קולטים את קרני השמש וממירים אותן לחשמל. למעשה, קרני האור שמגיעות אל הלוחות הסולאריים מסייעות ליצור מעגל חשמלי, וכשכמות הלוחות הסולאריים גדולה יותר – כך גדלה גם הפקת החשמל.

יתרונות מול חסרונות

אם אתם מתלבטים בנוגע להתקנת הפאנלים הסולאריים, דעו שאתם בחברה טובה, כי כמוכם, עוד רבים תוהים אם מדובר בהחלטה המושכלת. לכן, ריכזנו בעבורכם מספר יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר, ושיסייעו לכם לקבל החלטה בנושא.

  • כדי שתוכלו להתקין פאנל סולארי על גבי הגג הפרטי, תצטרכו לוודא שיש לכם שטח אחיד של לפחות 60 מ"ר וכמובן – שהגג אינו מוצל (משום שקליטת השמש היא קריטית להצלחת התהליך). אם הגג שלכם קטן ומוצל – יכול להיות שתיאלצו לוותר על התהליך.
  • גג שטוח או גג רעפים – גג שטוח יפיק יותר חשמל מאשר גג רעפים.
  • אזור בארץ – באזורים דרומיים יותר יש כמות שמש גדולה יותר, כך שבאזורים הללו הפקת החשמל עשויה להיות גבוהה ומשתלמת יותר, מאשר באזורים אחרים בארץ. אם אתם דרומיים, זה בהחלט יתרון, ואם אתם מתגוררים בצפון, זה עשוי להיות חיסרון (אבל עדיין יכול להיות משתלם).
  • מחיר – המחיר עבור התקנת פאנלים סולאריים אינו זול. הוא משתנה בין סוג הפאנלים וכמות הלוחות שתרצו להתקין, והוא נע בין 30,000-80,000 ₪. עם זאת, זו השקעה שתחזיר את עצמה תוך כמה שנים. בעתיד, החלטה זו עשויה לסייע לכם לחסוך כסף ולהוזיל את עלויות החשמל באופן ניכר. כמו כן, תוכלו לקבל החזר כספי מחברת החשמל, אם תייצרו כמות חשמל גדולה יותר מהצורך הביתי שלכם.
  • תשואה – פה מדובר ביתרון מובהק, משום שהתקנת פאנלים סולאריים עשויה להניב תשואות עתידיות גבוהות, כך שתוך 10 שנים כך תוכלו לראות תוצאות חיוביות, ובמקרים מסוימים, התשואות תהיינה גבוהות יותר מאשר התשואות בעולם הנדל"ן.
  • איכות הסביבה – מלבד היתרונות הכלכליים, השקעה בפאנלים סולאריים נהדרת לשיפור איכות הסביבה (שזו גם מגמה שנמצאת בעלייה), זאת הודות לייצור אנרגיה סולארית עצמאית, והיעדר תלות בחברת החשמל (תהליך שנחשב למזהם).

התקנת לוחות סולאריים בבית פרטי: יתרונות וחסרונות

לטווח הארוך, זה בהחלט משתלם!

אם תסתכלו על התקנת פאנלים סולאריים כהשקעה כלכלית, תוכלו לראות שלטווח הארוך מדובר באפיק משתלם במיוחד, זאת הודות לכל היתרונות השונים שצוינו מעלה. ניתן לפנות לחברות מקצועיות שעוסקות בתחום, על מנת שיגיעו לבדוק את תנאי השטח ולוודא שאכן ניתן לפצוח בתהליך ולהתקין לוחות סולאריים על הגג הביתי (זהו שלב קריטי, משום שלא כל אחד יכול להתקין פאנלים סולאריים, ויש תנאים שחשוב לעמוד בהם).

אם נסכם את המאמר, נציין שאין ספק שמדובר בשינוי משמעותי ובטרנד שהולך ותופס תאוצה משנה לשנה. כמו כן, זה עשוי להיות משתלם כלכלית עבור אנשים רבים. כיום, ניתן לראות כבר לא מעט בתים פרטיים שעל גגותיהם מוקנים פאנלים סולאריים – בכך בעלי הבית תורמים לאיכות הסביבה, חוסכים עלויות ונהנים מכל היתרונות שהתהליך מקנה.

נגישות