הילד מתגייס: תוכלו לסייע לו בהכנות – ואפילו לבלות זמן איכות יחד!

תקופת ההכנות לקראת הגיוס היא תקופה מרגשת במיוחד אותה ניתן לנצל גם לטובת סיוע לילד לקראת הגיוס כמו גם גיבוש וזמן איכות משפחתי. איך תוכלו למנף את התקופה הזו עד ליום הגיוס? להלן הפרטים.

סיוע לילד בתקופת ההכנות לגיוס: כך תוכלו למנף את התקופה לטובת יצירת זמן איכות

כפי שכל הורה יודע, התקופה לפני הגיוס היא תקופה מאתגרת שכרוכה בלא מעט לחץ מצד המתגייס לעתיד. כל נער רוצה להגיע לתפקיד הטוב ביותר בעבורו, ולכן רבים מבני הנוער מחליטים להשקיע לא מעט זמן בכדי להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת הצו הראשון וימי המיון. בעבורכם כהורים, מדובר בהזדמנות פז לסייע לילד כמו גם ליצור חיבור שנועד להוביל בסופו של דבר לניצול הזמן עד ליום הגיוס. בכדי לסייע לילד, רצוי קודם כל לשבת איתו לשיחה ולבחון איתו מהם הצרכים שלו וכיצד אתם יכולים כהורים לסייע לו, מתוך מטרה לבצע הכנה לצו ראשון כדי להוציא ממנו את המיטב.  הצו הראשון כולל בין היתר ראיון אישי כמו גם מבחנים ממוחשבים. שבו עם הילד ותרגלו איתו את התהליך של הריאיון הפרונטאלי, מתוך מטרה שהוא יגיע עם ביטחון עצמי גבוה כמו גם יצליח להתגבר על החשש מפני שאלות קשות. חלק מהותי מהצו הראשון כולל גם מבחנים פסיכוטכניים אותם ניתן לתרגל דרך אונליין. בכדי להגביר את המוטיבציה, הציעו לילד להביא חברים שגם עתידים לעבור את הצו הראשון אצלכם בבית, ובמידה והוא זקוק לזריקת מרץ הציעו בעצמכם לתרגל איתו את המבחנים כמו גם למדוד בעבורו זמנים, מאחר ומדובר בזמן קצוב.

הילד מתגייס: תוכלו לסייע לו בהכנות - ואפילו לבלות זמן איכות יחד!

אימוני כושר משותפים

הכנות לגיוס כוללות גם את הפן הגופני, שלא פעם משפיע על היכולת של המלש"ב להשתלב בתפקידים קרביים. ניתן בהחלט לנצל את ההזדמנות לצורך אימוני כושר משותפים – בין אם מדובר בהליכה משותפת בסוף היום או ריצה כמו גם הקמה של חדר כושר אצלכם בבית, באמצעות הזמנה של ציוד ספורט אותו ניתן להזמין במיוחד בעבורו. מדובר באלמנט שגם מכניס אתכם לכושר וגם מאפשר לכם לנצל את הזמן שבו הילד נמצא לא מעט מחוץ לבית לצורך חיזוק הכושר הגופני. יש גם תרגילים שתוכלו לבצע יחד בבית, ולקחת חלק פעיל בתהליך ההכנה שלו.

טיול לפני גיוס

רגע לפני יום הגיוס, מומלץ מאוד לתאם בעבורכם טיול משפחתי משותף כאן בישראל או אפילו בחו"ל. אחד הטרנדים החמים של הזמן האחרון כולל טיול הורים וילדים בשביל ישראל. את השביל ניתן לבצע ע"פ מקטעים או את כולו, תלוי בזמן שנותר לכם עד ליום הגיוס.  אם כל המשפחה יכולה להצטרף מה טוב ואם רק אחד ההורים מחליט לצאת לטיול אל תחששו לבקש משאר בני המשפחה סרטונים או מכתבים אותם ניתן יהיה להעביר לנער, רגע לפני היום המרגש של יום הגיוס.

הכנות לקראת הגיוס

חלק מההכנות לקראת הגיוס כוללים בין היתר רכישה של ציוד. במקום לשלוח את הנער עם כסף ורשימת ציוד, הצטרפו אליו לתהליך הרכישה ובכך תוכלו לנצל את הזמן לטובת זמן איכות משותף של שופינג. לא מעט נערים מעדיפים למהר ולבצע את תהליך הרכישה כמה שיותר מהר, ועל כן אם יש בית קפה או מסעדה בה תוכלו לשבת בין רכישה אחת לשנייה לטובת שיחה אישית וחיזוק המוטיבציה – מה טוב. לסיכום, ניצול התקופה של לפני הגיוס מהווה חלק בלתי נפרד מאחריות הורית אך גם מתוך הבנה כי לאחר הגיוס החיים משתנים, והזמן המשותף מצטמצם למינימום, ועל כן מדובר בתקופה שלא תחזור ואותה נדרש לאמץ בחום דרך הכנה המתבצעת באופן משותף.

נגישות