איך מטפלים בשיעול ללא תרופות?

איך מטפלים בשיעול ללא תרופות

עבור רבים מאיתנו תקופת החורף היא תקופה נפלאה. מדובר בהזדמנות מצוינת להתכרבל יחד מתחת לפוך, ליהנות ממשקאות חמים מפנקים ולהוריד הילוך מהצורך והרצון לצאת ולבלות כל הזמן. יחד עם זאת, התקופה הזו גם מביאה איתה אתגרים, כמו המחלות הרבות שמופיעות דווקא בה, שאגב קורות בדרך כלל לא בגלל הקור העז, אלא דווקא בשל העובדה כי אנשים מסתודדים בבתים ובמקומות העבודה, לא מרבים לצאת, לנשום אוויר ולהיחשף לאור השמש ולרוב גם סוגרים את כל החלונות ופתחי האוורור. אחת התופעות היותר מציקות בחורף היא תופעת השיעול שגם נוטה לעבור מאדם למשנהו דרך בתאים המשפחתיים ובמקומות העבודה. נכון, ישנם מקרים בהם מדובר בביטוי לבעיה חריפה יותר ואז יש לגשת בהקדם לרופא לקבלת טיפול, אך במקרים מסוימים מדובר בסימפטום נקודתי ואין צורך לגשת מייד לרופא ואפילו לא להשתמש בתרופות שאולי עוזרות, אבל מכילות גם הרבה חומרים מזיקים אחרים. הנה כמה דרכים להתמודד עם שיעול ללא תרופות ובאמצעים טבעיים בלבד.

התמודדות עם שיעול שמגיע עם ליחה

פעמים רבות שיעול מלווה בליחה שהיא למעשה הצטברות של גודש חיידקים בדרכי הנשימה. מדובר בתופעה מציקה שגם מגבירה את השיעול וגם מקשה על הנשימה. אז מה לעשות כשיש שיעול עם ליחה? ובכן, אנו ממליצים על חליטה המכילה פרוסת מנדרינה, פרוסת ג'ינג'ר טרי והל כתוש. אנו ממליצים לשתות את החליטה כאשר המים מתקררים מעט ונשארים חמימים, וכך בעצם אנו מאפשרים לכל החומרים הפעילים שעוזרים להקל על השיעול והליחה להגיע למיצוי מקסימלי. עד שהחליטה מתקררת אגב, אפשר בהחלט לנשום את האדים העולים ממנה שיעזרו גם הם להקלה משמעותית על הסימפטומים. גם חליטה של בזיליקום ואורגנו אגב יכולה לעשות עבודה מצוינת ושווה בהחלט לנסות. שווה לדעת כי ישנם מזונות טבעיים הנחשבים למייבשי ליחה כמו בצל, נבטי אלפלפא וקולורבי וכדאי בהחלט לנסות להיעזר בהם. הקלה בליחה בדרך כלל תביא איתה גם הקלה בשיעול.

שיעול יבש

במקרים של שיעול יבש, ישנם כמה דברים שניתן לעשות על מנת להביא להקלה. סירופ בצל ודבש או סירופ שום ודבש למשל זה פתרון מעולה וקל מאד להכנה. כל שיש לעשות הוא לפרוס כמה פרוסות בצל או שום ולשים בכוס עם דבש על אש נמוכה. כשהסירופ מתקרר יש לשתות כפית או שניים, מה שבהחלט יכול להביא להקלה. ניתן להשרות גם למשך יום או יומיים במקרר לא חימום. אגב, הסירופ הזה מתאים גם לילדים מעל לגיל שנה.

שיעול אצל ילדים ותינוקות

ילדים ותינוקות פחות מתחברים מן הסתם לחליטות וטעמים של שום ובצל ואפשר לעזור להם באמצעות מכשיר אדים שהוא טיפול יעיל ופשוט. אם אין לכם מכשיר כזה, ניתן גם להרתיח מים בסיר ולשאוף את האדים, כאשר ניתן בהחלט להוסיף שמנים אתריים כמו שמן לבנדר, או שמן ריוונסרה. שימו לב שיש לעשות את הטיפול בחדר מאוורר וחמים בלבד. במקרה של חשד לבעיה חמורה יותר או חום גוף שעולה, יש לגשת בהקדם האפשרי לטיפול רפואי.

מנוחה ושתייה מרובה

זכרו – חלק מהותי בהתגברות על שיעול טורדני הוא מנוחה מרובה ורצוי להוריד הילוך ואפילו לקחת יום או יומיים של חופש מהעבודה אם ניתן. כמו כן צריך לזכור תמיד שהשיעול, במיוחד כשהוא מלווה לתופעות כמו חום ליחה, גורם לנו לאבד הרבה נוזלים וזה משהו שבהחלט עשוי לעכב את ההחלמה. הקפידו לשתות הרבה מאד מים, לאכול מרקים ולהחזיר לגוף שלכם את הנוזלים שאבדו.

תרגישו טוב!

נגישות