מסלולים מומלצים לטיול עם הכלב בטבע

מתכננים לצאת לטיול בקרוב? ובכן, במדריך זה נציג את מיטב הטיפים לצורך טיול מושלם כמו גם מסלולי טיולים מצפון ועד דרום – לטיול עם הכלב בחיק הטבע.

טיול עם הכלב בחיק הטבע: כך תתכוננו בצורה הטובה ביותר

כידוע, כלבים אוהבים מאוד לטייל. כל בעל כלב מכיר את המבט המאושר של הכלב ברגע שהוא רואה את הרצועה שלו, כאשר לא פעם הטיול עצמו משמש לא רק לעשיית צרכים אלא גם להוצאת אנרגיה. במידה והחלטתם לצאת קצת מגבולות העיר ולצאת לטיול בחיק הטבע עם הכלב תוכלו להשיג קולרים לכלבים באתר של יונימל ובהתאם לכך להכין את הכלב לקראת טיול רגלי ארוך. שימו לב כי טיול בטבע דורש מצדכם לא מעט התארגנות, החל מקולר איכותי ועד רצועה נמתחת של חמש מטר המאפשרת לכלב להתנועע בחופשיות באוויר הפתוח. כיום ניתן לבצע גם רכישה של רצועה אותה ניתן להציב סביב המותניים, ובהתאם לכך להשאיר את הידיים שלכם פנויות במהלך הטיול. ציוד הכרחי נוסף הוא בקבוק מים ייעודי לכלב, מאחר והוא מצוי בסכנת התייבשות כתוצאה מהשהייה בחוץ ובשמש הקופחת. לאחר שרכשתם את הציוד, הגיע הזמן לתכנן את המסלול. בכדי לסייע לכם, להלן מספר מסלולים מומלצים לטיול עם החבר הכי טוב שלכם:

פארק הירקון

פארק הירקון נחשב לגן עדן לכלבים, וזאת בשל העובדה כי מדובר בפארק המתפרס על פני שטח עצום ובו מגוון רחב של מדשאות, מקורות מים וכמובן גם גינת כלבים ומתקנים גדולה. מדובר בפארק שממוקם במרכז הארץ ועל כן אם אתם תושבי האזור, תוכלו ללכת עם הכלב באופן רגלי ולהקיף את הפארק הירוק והמטופח שמציע לא רק חוויה שקטה ומרגיעה בלב העיר הסואנת אלא גם אפשרות לחיבור אישי עם הכלב באמצעות משחקים על מדשאות הדשא הגדולות. אל תשכחו שאפילו בלב הערים הסואנות ביותר ניתן להכיר את הטבע העירוני שנמצא ממש בסמוך לבית.

מסלולים מומלצים לטיול עם הכלב בטבע

נחל כרמיליה

בסמוך לעיר ירושלים ממוקם אחד ממסלולי הטיול המרשימים והיפים בישראל. על מנת להגיע לנחל פונים במחלף שער הגיא לעבר בית שמש. בצומת אשתואל לאחר כ-400 מטר תוכלו להבחין בסימון שביל המפנה למסלול קווי באורך של 2.5 קילומטר. מדובר במסלול שמתאים מאוד להליכה עם כלבים, הן בשל דרגת הקושי הנמוכה מבחינת הליכה כמו גם הנוף המהמם של הנחל שפעיל ברוב ימות השנה ובעיקר בתקופת החורף.

נחל השופט

דרך כביש 66 תוכלו להגיע לנחל השופט שמושך אליו אלפי מטיילים מדי שנה, ולא מעט כלבים שמגיעים ביחד עם הבעלים לטיול אותו ניתן לקיים במשך יום שלם או אפילו למספר שעות. האוויר הצח בשילוב של זרימת המים בחורף מהווים הזדמנות מושלמת לצאת לחיק הטבע ביחד עם הכלב, ולהעניק לו אפשרות לצאת ולהשתולל על גדות הנחל.

פארק בריטניה

פארק בריטניה הוא אחד מהפארקים הגדולים בישראל והוא נמצא בכניסה לבית שמש. שטח הפארק הוא 40 אלף דונם ובו תוכלו לצאת עם הכלב שלכם לטיול או אפילו לפיקניק על המדשאות. המקום גדוש במבקרים בעיקר בסופי השבוע, לא מעט בזכות השטחים החקלאיים כמו גם נקודת התצפית המשקיפה על כל האזור. מדובר במסלול הליכה קליל מאוד בעבור מבוגרים, ילדים וכמובן הכלבים.

לסיכום, הכלב שלכם ישמח מאוד להצטרף אליכם לטובת טיול באוויר הפתוח. אל תשכחו להביא איתכם את כל הציוד הנדרש הכולל בין היתר רצועה ארוכה, קולר, בקבוק מים וכמובן צעצועים שיעסיקו אותו ואתכם. אם הכלב שלכם אוהב פריזבי או כדור, מדובר בהזדמנות מושלמת להוציא לו אנרגיה ולכם – ליצור חוויה בלתי נשכחת.

נגישות