ארזו מזוודות: איך מארגנים חופשה משפחתית בתאילנד?

מתכננים לטוס עם כל בני המשפחה לטובת חופשה משפחתית בתאילנד? ובכן, רגע לפני שאתם אורזים את המזוודות שלכם, בחרנו להציג את כל הטיפים לטובת הפקה של חופשה מהנה במדינה אהודה ויפהפייה כמו תאילנד. אז רגע לפני האריזה, להלן כל מה שצריך לדעת אודות ארגון של חופשה משפחתית בתאילנד – במינימום מאמץ ובמקסימום השפעה על היכולת שלכם למצות כל רגע ורגע במדינה האקזוטית הזו. מוכנים? בואו נתחיל!

קבלת המלצות ליעדים למשפחות

תאילנד היא מדינה ענקית, ועל כן אם אתם מגיעים בפעם הראשונה שלכם למדינה, רצוי להיכנס לאתרים מתמחים אשר יכולים לספק לכם את כל המידע על תאילנד, כולל מלונות שיכולים להתאים למשפחות לצד אטרקציות מומלצות. תכנון המסלול מראש יאפשר לכם ליצור סדר ואף לנצל את הזמן במדינה לטובת יצירה של חופשה מהנה ומפנקת, כאשר מומלץ גם להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות המתמחות בנושא של טיולי משפחות בתאילנד, כחלק מקבלת המלצות שתוביל ליצירה של מערך שיאפשר לכם להתמקד ביעדים מומלצים, בהתאם לאורך הטיול שנקבע.

השכרה של רכב

במידה ואתם מתכננים טיול קצר, העדיפו להתמקד בשניים עד שלושה יעדים, ולהשאיר את עיר הבירה בנגקוק לסוף. דרך מצוינת להתנייד במדינה יכולה להתבצע גם באמצעות השכרת רכב, בייחוד אם אתם רוצים להימנע מהתחבורה הציבורית. כאן תוכלו למצוא מדריך שיסייע לכם לקבל את כל המידע בנוגע לנסיעה בטוחה עם ילדים ברכב, כחלק מהבנה כי תנאי הנסיעה בערים מרכזיות כמו למשל בנגקוק עשויים להיות מורכבים למדי גם בעבור נהגים מנוסים. שמירה על כללי הדרך גם בכל הקשור להשכרה של ג'יפ למשל לטיול חייבים להישמר לכל אורך הדרך, ועל כן מדובר בנקודה חשובה בעבור כל הורה שמתכנן טיול משפחתי בתאילנד הכולל גם אפשרות לשכור רכב.

 

 

רכישה של ביטוח נסיעות ותיאום תור לחיסון

ארגון של חופשה משפחתית בתאילנד כרוך בלא מעט התארגנות מראש הכוללת בין היתר רכישה של ביטוח נסיעות לכל בני המשפחה, כולל הרחבה לתקופת נגיף הקורונה, כל זאת מתוך מטרה להימנע מהוצאות כספיות כבדות במידה ותידרשו להיכנס לבידוד בעקבות הדבקה. בנוסף, נדרש לבצע לפחות כשלושה שבועות לפני הנסיעה חיסונים בהתאם להוראה של מרפאת מטיילים. שימו  לב כי אם אתם מתכננים לטוס בתקופת החגים, הלחץ על המרפאות הוא גדול ועל כן רצוי להזמין את התור מראש, כל זאת מתוך מטרה להיערך בצורה הטובה ביותר לקראת הטיול המשפחתי שלכם.

החלטה על אטרקציה אחת ליום

העדיפו שלא להעמיס יתר על המידה מבחינת היום שלכם אלא לבחור באטרקציה מרכזית אחת כמו למשל טיול ג'יפים, ספורט ימי ועוד. שימו לב כי לא כל האטרקציות מתאימות לילדים ועל כן צריך לבחון מראש כי אכן יש התאמה לגיל של הילדים כמו גם לרצונות שלהם. המטרה שלכם היא ליצור טיול בלתי נשכח המשלב בין אטרקציות לבין יכולת להירגע באמצעות רביצה בבריכה או בחוף הים, ולא להעמיס על עצמכם ועל הילדים יתר על המידה. בסופו של דבר מדובר בחופשה מפנקת ולא במרוץ, ולכן הקפידו לשמור על מרווחים וכן להתייעץ עם הילדים לגבי אטרקציות עוד בישראל, כחלק מארגון מיטבי.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו להצטרף לאלפי משפחות שנוסעות ליעד מבוקש וקסום כמו תאילנד. זכרו כי תכנון מראש לצד סגירה של כל הקצוות תאפשר לכם להימנע מבעיות שצצות בדקה ה-90 ואף לנצל את הזמן לטובת יצירה של זמן איכות ביחד עם הילדים שלכם. והכי חשוב – תהנו!

נגישות