איך שומרים על חדר הילדים נקי מחרקים ומזיקים?

כפי שכל הורה יודע, גידול ילדים כרוך בהמון לכלכוך שמוביל גם להופעה של מזיקים שעלולים להזיק לבריאותכם ולבריאות הילדים. כיצד תוכלו לשמור על חדר ילדים נקי לאורך זמן? להלן מדריך מיוחד שכל הורה פשוט חייב לקרוא.

שמירה על בית נקי ומסודר: משימה לא פשוטה, אך אפשרית

החיים עם ילדים קטנים בבית מוביל לא פעם לתסכול, וזאת בשל הבלגן כמו גם הלכלוך הרב שהופך את החיים בבית ובעיקר בחדרים של הילדים לסיוט מתמשך, בייחוד בשל הופעה של חרקים ומזיקים. שמירה על בית וחדרים נקיים מהווה משימה לא פשוטה, אולם היא בהחלט אפשרית לביצוע. בשלב הראשון רצוי לבצע רכישה של ריהוט שצבוע בצבעים טבעיים ולא רעילים, ולהקפיד על שכבת מיגון שנועדה להוביל להרחקה של מזיקים מפני הרהיט כמו גם להגן על הבריאות של הילדים מפני רעלים שנידפים כתוצאה מהשימוש בצבע. למרות ששטיח לחדר מהווה פריט שהוא בגדר חובה, הוא מהווה גם כר פורה לחיידקים כמו גם מזיקים. עדיף להימנע מהדבקה של שטיח מקיר לקיר אלא לנקות את השטיח באופן קבוע באמצעות שואב אבק עוצמתי, כמו גם לאוורר אותו באוויר הפתוח. לא מעט הורים שוקלים האם ניתן להציב קוטלי הדברה בחדר והתשובה היא בהחלט כן. כיום ניתן להציב קוטל יתושים בחדר שהוא בטיחותי לחלוטין לשימוש, ומאושר ע"י משרד הבריאות. רצוי לבצע את הרכישה דרך חברה הדברה מוכרת שמחזיקה באישורים מטעם משרד החקלאות לצורך שיווק המוצר, כך שתוכלו במקביל להגן על ילדכם כמו גם להרחיק את היתושים שמגיעים בהמוניהם בתקופת הקיץ. נוסף לכך, מומלץ להזמין מראש חברה שמתמחה בהדברה אקולוגית שבמסגרתה מדבירים את חדרי הבית כולל חדרי הילדים בחומרי הדברה איכותיים שמתנדפים במהירות ולא משאירים ריח, ועל כן מדובר באופציה מצוינת לצורך שמירה על חדר סטרילי.

איך שומרים על חדר הילדים נקי מחרקים ומזיקים?

הקפדה על שגרת ניקיון בשיתוף הילדים

בכדי  להימנע מהצטברות של אבק שיכולה להוביל גם לבעיות בריאותיות אצל הילדים שלכם. במידה וישנם צעצועי חצר כמו מכונית צעצוע רצוי שלא להכניס אותה הביתה מאחר והצעצוע נוטה לצבור צואה של מזיקים וחרקים כמו גם סופג רטיבות. שמירה על ניקוי החדר באופן קבוע והוצאת הריהוט במלואו יכולה בהחלט לסייע לכם לצורך שמירה על סדר, אולם בכדי שתוכלו לעשות את זה באופן יסודי תנו לילדים שלכם תחומי אחריות ושתפו אותם בתהליך. חינוך מגיל צעיר לסדר וניקיון יכול לא רק להקל עליכם אלא גם ליצור פעילות משפחתית משותפת שממסגרתה הילדים לוקחים חלק בניקוי וסידור החדר שלהם באופן קבוע. בכדי לעודד אותם, ניתן להשתמש בטבלה ולהוסיף מדבקות בכל פעם שהילד שומר על הסדר. לאחר מספר כוכבים, נעניק לו מתנה סמלית ונקפיד להעניק חיזוקים חיוביים.

אוורר החדר

חשוב להקפיד על אוורר החדר באופן קבוע, גם בימי החורף (ויש עוד דברים שהורים יכולים לעשות כדי להתמודד נכון עם החורף). בכדי להימנע מחדירה של חרקים רצוי להתקין על החלונות רשתות שנועדו להרחיק את המזיקים, כמו גם לשמור על ביטחונם של הילדים. בכדי לשמור שהילדים לא ינסו לטפס על החלון הפתוח או חלילה להיפגע, התקינו בבית אביזרי בטיחות כמו נעילה אוטומטית של החלון כמו גם נעילה של המגירות. לצערנו, לא מעט פגיעות של ילדים מתרחשות דווקא בבית ועל כן מעבר לחשיבות של ניקוי וסדר, השתמשו במשטחים רכים אותם גם ניתן לנקות בקלות כמו גם מאפשר לשמור על בטיחותם של הילדים במידה והם נופלים תוך כדי משחק או אירוח של חברים ובני משפחה.

נגישות