איך בוחרים מזרן לחדר ההורים?

מזרן לחדר ההורים

לבחירה של מזרן יש חשיבות עצומה מבחינת איכות השינה אך גם בעבור התחושה הכללית לטובת יצירת אינטימיות בחדר ההורים. איך תוכלו לבצע רכישה נכונה של מזרן? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

רכישת מזרן: כך תבצעו רכישה אידיאלית בעבורכם ובעבור חדר השינה

ענף המזרנים התפתח בצורה משמעותית בעשור האחרון, וזאת לאור ייצור של מזרנים שפותחו באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדשנית ועם שימת דגש על התאמה מדויקת לצרכי הלקוח. אם בעבר אורח החיים של מזרן נאמד בשבע עד עשר שנים בלבד, כיום ניתן לבצע רכישה של מזרנים ברמת איכות וגימור מעולות ועם אפשרות לשמור על המזרן למשך 15 שנים לפחות. עם זאת, תהליך של בחירת מזרן הינו תהליך מורכב בשל ההיבטים השונים אותם נדרש לקחת בחשבון. בכדי לסייע לכם, בחרנו להציג את מיטב הטיפים מטעם המומחים, כך שתוכלו לבצע רכישה אידיאלית בעבור חדר השינה שלכם:

סוג

ישנם שלושה סוגים מרכזיים של מזרנים הנמכרים כיום: מזרן קפיצים שמתאים את עצמו למבנה של הגוף בעקבות מערכת קפיצים עצמאיים או מחוברים שמתפזרים בצורה שווה, מזרן לטקס שנחשב כיום למזרן הנמכר ביותר בישראל. מזרן לטקס הינו מזרן שעשוי כולו מחומר גלם טבעי שדוחה אבק ולכן הוא נחשב למזרן אידיאלי בעבור מבוגרים שסובלים מאלרגיות. מדובר במזרן מוצק, והוא מומלץ גם בשל העמידות שלו. מזרן נוסף הוא מזרן ויסקו. מדובר במזרן שהשכבה העליונה שלו עשויה ויסקו, חומר גלם קשיח שמקבל את הצורה של הגוף ואף מונע תזוזות כך שאם לדוגמה בן הזוג מסתובב, סביר להניח שלא תרגישו בזאת. עם זאת, חשוב לדעת כי מדובר במזרן שסופג את חום הגוף ולכן הקימה מהמזרן כרוכה בלא מעט מאמץ

גודל

קיימים גדלים שונים למזרנים: מזרן סטנדרט זוגי במידה 190X140, קווין במידה 200X160, וקינג סייז במידה 200X180, וחשוב לקחת זאת בחשבון בכל הנוגע לנוחות ובעיקר אם אתם מעצבים את הבית בעצמכם. במידה ויש לכם כבר מיטה בחדר, חשוב מאוד למדוד אותה בצורה מדויקת בכדי להתאים את המזרן בצורה מושלמת. במידה ואתם רוכשים מזרן ומיטה חדשים, בדקו האם ניתן לבצע את הרכישה ביחד, ובכך לחסוך מאמץ באיתור של מיטה התואמת את מידות המזרן החדש שלכם. מאחר ומדובר במיטה לחדר הורים זוגי ולא פעם הילדים שלכם מצטרפים, רצוי לבחור במידה גדולה ומפנקת, בהתחשב כמובן במידות החדר.

דרגת קושי

מאחר ומדובר ברכישה זוגית שצריכה לקחת בחשבון את הצרכים של כל אחד מבני הזוג, רצוי לבחור בדרגת קושי שמתאימה לכם. איך תדעו? ובכן, במידה ותבחרו לרכוש את המיטה דרך חברה מקצועית ניתן לקבל את המזרן שלכם לתקופת התנסות, בכדי לבחון האם דרגת הקושי (רך, חצי קשה או קשה) מתאימה לכם. עדיף שלא לבקש המלצות מחברים או בני משפחה לגבי דרגת קושי מומלצת אלא לבחון זאת בעצמכם, כל זאת בכדי שתוכלו להבטיח כי המזרן החדש אותו רכשתם במיטב כספכם יתאים לשני בני הזוג.

אחריות

רצוי לבצע רכישה של מזרן שאותו אתם מקבלים עם תקופת אחריות ארוכה של לפחות מספר שנים. ככל שתקופת האחריות ארוכה יותר, כך תוכלו לקבל אינדיקציה לגבי האיכות של המזרן שלכם. בשל כך, חשוב לבצע את הרכישה דרך חנות בעלת המלצות וכזו שמציעה לכם שירות הכולל גם תקופת התנסות וגם מסגרת אחריות ארוכה.

לסיכום, רכישה של מזרן היא רכישה משמעותית ובעלת משקל הן מבחינת הנוחות אבל בוודאי גם המחיר. לא מדובר בפריט זול אלא בעלות שמתחילה מ 700 ₪ ויכולה להאמיר גם לאלפי שקלים. השקיעו את הזמן בחקר שוק, קבלת המלצות לגבי חברות מקצועיות וכמובן התנסות במזרן. מדובר בענף דינאמי שמתחדש ומתעדכן בכל זמן ועל כן אל תמהרו לבצע רכישה אלא חשבו היטב על הפרמטרים החשובים לכם, לצורך יצירת חדר שינה מפנק ואינטימי.

נגישות