אבא מקריח: כדאי שתכיר את התרופה פינסטריד

פינסטריד

אם גם אתה מתעורר בכל בוקר וסופר את השערות על הכרית, מעביר את האצבעות בשיער שנותר בכל הזדמנות ומקווה שהנשירה לא תלך ותחמיר ומחפש כל שביב מידע שאפשר למצוא על פתרון יעיל באמת, אנחנו בטוחים שאתה נמצא בנקודה מאד מתסכלת וסביר להניח שכבר שמעת על לא מעט טיפולים ופתרונות שמתיימרים לפתור את הבעיה. עם זאת, אם עדיין לא שמעת על פינסטריד, בהחלט הגיע הזמן שתכיר את התרופה הזו, הנחשבת נכון להיום לאחד הפתרונות היעילים והמוצלחים ביותר לטיפול בבעיית הנשירה ואפילו להצמחת שיער מחודשת. בואו ננסה להבין איך היא עובדת ומה היא עושה, האם יש לה תופעות לוואי מסוימות ואיך ניתן להשיג מרשם אליה.

מהי ההתקרחות הגברית?

ראשית כל, לפני שמעמיקים ומקבלים מידע דרך מדריך מפורט על התרופה פינסטריד, חשוב להבין מהי בעצם ההתקרחות הגברית כדי להבין איך היא בכלל מסוגלת לסייע. ובכן, ההתקרחות הגברית הטיפוסית היא ההתקרחות הנפוצה ביותר בעולם. גופם של גברים מפריש כידוע כמויות גדולות של ההורמון טסטוסטרון, ואצל חלק מהגברים ישנו גם אנזים מסוים שבעצם עושה לו טרנספורמציה והופך אותו להורמון שנקרא דיהידרוטסטוסטרון שלמעשה האחראי על הנשירה מפני שהוא מחליש את זקיקי השערה עד שהם נושרים ובכל פעם צומחת מחדש פלומה דקה ושקופה עד שאין יותר צמיחה כלל. הנשירה מתרחשת באזור המפרצים, הפדחת או גם וגם, ומרבית התרופות בשוק לא יודעות לתת מענה לעניין הזה שהוא שורש הבעיה.

מה עושה פינסטריד?

התרופה פינסטריד היא נכון להיום היחידה שמטפלת במהות הבעיה על ידי כך שהיא חוסמת את הפרשת האנזים הבלתי רצוי. אצל כמעט מאה אחוזים מהמטופלים תרשם תוך כמה חודשים עצירה מוחלטת של הנשירה, בעוד אחוזים רבים אחרים גם יהנו מצמיחה מחודשת של השיער כתוצאה מכך.

האם קיימות תופעות לוואי?

ובכן, כמו כל תרופה שקיימת כמעט, גם כאן ישנן כמה תופעות לוואי המדווחות באחוזים נמוכים יחסית. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר מצביעה על אי חשק מיני, קושי להגיע לזקפה וכן הידלדלות של הזרע. על פי מחקרים רבים, לאחר הפסקת השימוש התופעות הללו נעלמות במרבית המקרים. עוד תופעות שדווחו ממש באחוזים מזעריים הן דיכאון והפרעות בקצב הלב. יחד עם זאת צריך לזכור שמדובר על מקרים נדירים במיוחד וכי התרופה נחשבת לבטוחה לשימוש ואושרה כמובן על ידי ה-FDA.

איך אפשר להשיג אותה?

את התרופה ניתן להשיג על ידי קבלת מרשם מרופא העור שלכם. הדרך תתחיל לרוב אצל רופא המשפחה, לו תתארו את הבעיה ואת הרצון להילחם בהתקרחות והוא ייתן לכם הפניה אל רופא העור. מכאן, רופא העור יבדוק שאין לכם בעיות מיוחדות שימנעו מכם ליטול פינסטריד ואם הכל בסדר תוכלו לקבל הדרכה ולהתחיל את השימוש באופן מיידי.

האם הטיפול הזה מספיק?

התשובה לשאלה הזו תלויה הרבה בכל גבר ובמאפייני ההתקרחות הספציפיים שלו. במקרים רבים היא אכן תספיק ובמקרים מסוימים שילוב עם תרופות או תכשירים נוספים עשוי להביא לתוצאה טובה אפילו יותר. בכל מקרה, כאשר אתם מגיעים אל רופא העור שלכם, כדאי להתייעץ איתו ולשאול אותו אם אכן ישנן תרופות אחרות שניתן לשלב ושיעזרו למקסם את התוצאה.

כלום לא עוזר? שווה לנסות

אם עד היום כלום לא עזר ואם ההתקרחות זה משהו שמטריד אתכם במידה משמעותית, יכול מאד להיות שפינסטריד יהווה פתרון מצוין עבורכם. אנו ממליצים בהחלט להתייעץ ולשאול לגבי התרופה הזו שכבר עזרה למאות אלפי גברים סביב העולם להתגבר על ההתקרחות והנשירה.

נגישות