משרות הייטק שיאפשרו לכם לשלב חיי משפחה

משרות ההייטק השונות, הן אטרקטיביות מאוד לאורך השנים ומסיבות טובות. עם זאת, הייטק הולך לרוב יד ביד עם שעות עבודה ארוכות מהרגיל ודרישה לזמינות גם בסופי שבוע ואחרי שעות העבודה הרגילות. שילוב בין קריירה לחיי משפחה תקינים, עשוי להיות לא פשוט בנסיבות כאלה, בעיקר עבור נשים. איך יודעים, אם משרת הייטק היא ידידותית להורים?

לבדוק מה הם מציעים מראש

מקומות עבודה שמדגישים באופן רשמי את מה שמכונה work life balance, עשויים להתייחס לכך כבר במודעות הדרושים. אם תעברו על משרות הייטק באתר דיאלוג למשל, תוכלו לבדוק זאת בפרטי המשרות המוצעות. כמובן, בהמשך תוכלו לברר נקודות כאלה ישירות מול החברה, אם העניינים יתקדמו איתם והם יגיבו למשלוח קורות החיים. מידע כללי כזה, תוכלו למצוא לעתים קרובות גם באתר החברה, בהמלצות עליה ובכתבות בהן היא מוזכרת.

מה לחפש

מעבר לאופי המשרה הספציפית בה מדובר, ישנם עוד כמה דברים שמעידים על מקום עבודה ידידותי להורים. זה יכול להיות סבסוד מטפלת או פעילויות לילדים בחופש הגדול, הצעת חופשת לידה גם לאבות או פתיחות מבחינת האפשרות לקחת חופשה ללא תשלום. היבט משמעותי נוסף, הוא יציאה מוקדמת מהעבודה – דבר שתלוי בין השאר במידה שבה קובעים (או לא קובעים) באותה החברה פגישות לשעות אחר הצהריים.

משרות הייטק שיאפשרו לכם לשלב חיי משפחה

משרות של עבודה מהבית

תופעת העבודה מהבית הולכת ומתרחבת עם השנים, ובעיקר במהלך משבר הקורונה. בהתאם לכך, רואים יותר ויותר משרות, שמוצעות כעבודה מהבית, בין אם זה באופן חלקי או מלא. מבחינת התארגנות לכך, הדברים אינם מסובכים בכלל. בכל בית ממוצע ישנם מחשב שולחני וחיבור אינטרנט. פינה שקטה שתוקדש לכך, ניתן לארגן לרוב בקלות. עבודה מרחוק היא עניין קל, בו ניתן להיעזר באימייל, כלי מסרים מידיים כמו ווטסאפ, כלי שיחות וידאו כמו Zoom – כל אלה דברים שזמינים בחינם ומוכרים במילא לרוב האנשים.

משרות חלקיות

אחת הדרכים של הורים להקל על עצמם בשילוב עבודה וחיי משפחה, היא לחפש משרה חלקית. גם בעולם ההייטק, יש לא מעט כאלה. מסייעת לכך העובדה שתחום ההייטק רחב מאוד ודינאמי. כמובן, ההעדפה תהיה למשרות שמתבצעות באופן חלקי בשעות הבוקר או מהבית, בהתאם לחישוב היקף שעות עבודה לפי שעות קבועות מראש.

משרות עם גמישות

דרך נוספת להכניס גמישות לעבודה, היא לחפש משרות שהן גמישות מבחינת זמנים או במיקום העבודה. ייתכן שהמשרה המדוברת מאפשרת לעבוד בשעות גמישות (חלקית לפחות), בגמישות מבחינת ימי העבודה או בגמישות מבחינת עבודה מרחוק. גמישות כזו, מאפשרת למשל להשלים עבודה בסופי שבוע מהבית, כאשר במשך השבוע עובדים היקף שעות קצר יחסית בכל יום.

לסיכום

יש בהייטק לא מעט משרות שיאפשרו לשלב עבודה וחיי משפחה. בכדי להגיע אליהן, צריך קודם כל להבין מה מחפשים ואז לשים לב כבר מראש, לחפש ולברר נקודות אלה.

 

נגישות