יצירה עם ילדים: 8 רעיונות ליצירות חווייתיות

יצירה עם ילדים

בין מגוון פעילויות היצירה שקיימות, אתם וודאי מחפשים רעיונות חדשים, מקוריים ושונים. ובכן, רגע לפני שנציג בפניכם 8 רעיונות ליצירות חווייתיות, נציין שפעילות יצירה היא חיונית לילדים, משום שהיא מסייעת לפתח את המיומנויות הקוגניטיביות שלהם, כמו גם מיומנויות מוטוריות שונות. היצירה מפעילה את הדמיון ומאפשרת לפתח חשיבה יצירתית, ונוסף לכל אלה – זו פעילות חווייתית ומהנה. אז… שנתחיל?

כרטיסי ברכה

הכנת כרטיסי ברכה זו פעילות נהדרת והכרטיסים יכולים לשמש את הילדים למשך השנה. תוכלו להכין כרטיסי "חג שמח", או כרטיסים לכבוד ימי הולדת. החומרים הדרושים ליצירה זו הם די בסיסיים, ובהחלט ניתן להשתמש במגוון רחב של חומרי יצירה כדי לקשט. עבור בסיס הכרטיס תצטרכו בריסטול או דף קשיח בגודל הרצוי, כשניתן ליצור כרטיסים נפתחים או כרטיסים בסגנון גלויה.

קופסת תכשיטים מעץ

קופסאות עץ יש בכל חנות יצירה, כך שתוכלו לרכוש את הקופסה האידיאלית ביותר ולעצב אותה כיד הדמיון. איך מעצבים? אפשר להדביק חצאי פנינים, להדביק צדפים ואפילו לצבוע בצבעי אקריל ולאייר ביד חופשית.

שלט לדלת

יש כמה וכמה דרכים להכין שלט לדלת, הנה 3 אופציות נהדרות שמתאימות לילדים:

  • שלט עץ – יש לרכוש בחנות יצירה בסיס עשוי עץ (ניתן למצוא גם בחנויות הסטוק השונות) ואותיות עץ בהתאם לכיתוב הרצוי. את הבסיס צובעים בצבעי אקריל, מקשטים ומאיירים. לבסוף, מוסיפים את אותיות העץ (כדאי להשתמש בדבק שמתאים להדבקת עץ).
  • שלט מבריסטול – חותכים בריסטול לגודל הרצוי, מעצבים, מציירים ומוסיפים מדבקות או פונפונים. לבסוף, כותבים על גבי הבריסטול את שמות הילדים.
  • שלט מקרטון – לוקחים חתיכה של קרטון ממוחזר או קרטון דחוס, ועוטפים אותו בנייר. ניתן להשתמש בדפים מעוצבים ליצירה או בנייר עטיפה. מעצבים, מקשטים ומוסיפים אלמנטים ייחודיים (כמו פונפונים, פייטים וכו'), ולבסוף מוסיפים את שם הילד.

יצירה עם ילדים

שקית ריחנית לארון הבגדים

מכירים את הרגע הזה שבו פותחים את ארון הבגדים ופתאום מריחים ריח נעים במיוחד? ובכן, תוכלו להכין עם הילדים שקיות בד ריחניות בקלות. מה צריך? בדים ליצירה (אפשר להשתמש בבגדים ישנים), סבונים מוצקים חתוכים לקוביות, סרט סאטן ודבק גוטרמן לבדים (או חוט ומחט). מכינים את השקיות מבעוד מועד באמצעות הדבק, ואם מדובר בילדים קצת יותר גדולים, בהחלט אפשר לתת להם לתפור את השקיות. לבסוף, מכניסים את חתיכות הסבון לתוך השקית וקושרים עם סרט סאטן.

מסגרת מעוצבת לתמונה

אם יש לכם מסגרת ישנה של תמונה, תוכלו לשדרג אותה בקלות באמצעות חומרי יצירה שונים. למשל, ניתן להדביק מסביב למסגרת פונפונים צבעוניים, או לחלופין להדביק פרחי משי ועלים. לאחר שתסיימו לעצב את המסגרת, תוכלו לשבץ תמונה משפחתית ולהניח על מדף בחדר הילדים.

מחברת בעיצוב אישי

מחברת פשוטה יכולה בקלות להפוך למחברת מעוצבת. רכשו דפים מעוצבים ליצירה, מדבקות ושלל אלמנטים לעיצוב, ותנו לילדים לעצב לעצמם מחברות מדליקות ומיוחדות. יש מגוון רחב של תמונות להשראה ברשת, כך שתוכלו למצוא מספר דוגמאות אהובות וליצור מחברות דומות.

יצירה עם ילדים

מעמד לכלי כתיבה

בין אם תבחרו להכין מעמד לכלי כתיבה שעשוי מקופסת שימורים ממוחזרת ובין אם תעדיפו לרכוש מעמד עץ לעיצוב אישי – מדובר ביצירה מדליקה ויצירתית, שמאפשרת לעצב את האלמנט כיד הדמיון. והכי חשוב? היא שימושית במיוחד.

אלבום תמונות

יצירה נוספת שיכולה להתאים לילדים היא עיצוב של אלבום תמונות. תוכלו לרכוש אלבום ריק ליצירה או להכין בעצמכם (יש שלל הדרכות ברחבי הרשת). ניתן להכין אלבומים לפי נושאים למשל אלבום מטיול לצפון, אלבום מיום ההולדת האחרון וכו'.

יצירות יכולות להיות גם מהנות, וגם פרקטיות

יצירות לא חייבות להיות כאלה שנזרקות לפח לאחר הפעילות, ובהחלט ניתן ליצור יצירות שימושיות ופרקטיות, כמו בדוגמאות שהוזכרו לעיל. ניתן להכין עם הילדים מתנות לחג, כרטיסי ברכה לימי הולדת או אפילו מתנה לסבא וסבתא.

יצירה מהנה

נגישות