בונים בית משלכם? כדאי שתתכננו גם את החנייה

תכנון חניה בבית

בית פרטי מספק איכות חיים גבוהה ביותר. בדרך כלל מדובר בשטח מגורים רחב ידיים הכולל גם מרפסות, גינה גדולה ואולי אפילו בירה ומתקני ספורט שונים. אחד היתרונות הגדולים באמת של בית פרטי הוא בין היתר החניה. כאן תוכלו לקבל חניה פרטית, רחבת ידיים והכי חשוב מקורה וסגורה לחלוטין. תוכלו להיכנס בקיץ לרכב צונן יחסית ובחורף לרכב חמים ויבש. אם יש לכם רכבי פנאי או אספנות, חניה פרטית היא המקום המושלם לשמור על אותם רכבים ואפילו לבלות זמן במחיצתם – בתיקון, בניקוי או סתם בהתבוננות. בשביל להנות מכל זה, חשוב לתכנן נכון את החניה הפרטית – החל במבנה שלה וכלה בפרטים שונים. במאמר הזה נעבור על כל הדברים הללו.

חניה פרטית מתחילה בציוד ואבזור איכותיים

חניה פרטית נסמכת על כמה מערכות שונות בכדי ליצור את ההגנה והנוחות הדרושים. יש בה מערכת של שער חשמלי בהרמה או הזזה, יש בה מערכת תאורה אוטומטית וכמובן מערכות בטיחות וביטחון שונות. סוג השער נקבע לפי המיקום שלו. בדרך כלל, אם יש כביש גישה בכניסה, הוא יהיה סגור בשער הזזה. החניות עצמן יסגרו בדלתות הרמה אשר יכולות ליצור פתיחה מושלמת של החניה ללא הפרעה ומצד שני סוגרות את החניה לחלוטין כאשר הן במצב תחתון.

הרכיב המרכזי בשערים חשמליים הוא כמובן המנוע. זה יכול להגיע במגוון מפרטים שונים בהתאם לצורך. ראשית יש להתאים את המנוע לסוג השער: הזזה, הרמה, שער כנף או שער גלילה. לכל שער יש דרישות שונות מבחינת המשקל המקסימלי וההספק של המנוע הנדרש לו. רצוי לקחת מנוע אשר עובר את דרישות הסף ולא נמצא ממש בהן. רכישה באתר סומפי תבטיח לכם רכישת מנוע אשר לא רק יכול להניע את השער, אלא שהוא גם יעשה זאת בקלות ובאמינות לאורך שנים. את המנוע ניתן לקבל בגרסה העובדת על וולטאג' נמוך של 24 וולט אשר תאפשר הפעלה על ידי סוללה במצבי חירום.

תכנון החניה

חניה פרטית צריכה להיות מתוכננת בקפידה מפני שיש בה הרבה שימושים ומעט מקום באופן יחסי. מומלץ לתכנן כך שלכל כלי רכב בחניה תהיה גישה נוחה מכל הכיוונים. לעיתים, בשל חוסר מקום, מתכננים חנים אחת או שתיים יותר מרווחות מהיתר. אלו החניות של הרכבים בשימוש יום יומי. רצוי להשאיר מקום בחניה גם לאחסון של פריטים שונים. בראש ובראשונה מדובר בפרטים הקשורים ברכבים כמו גגונים, מושבים לילדים, נגררים ואביזרים שונים. כמו כן צריך לקחת בחשבון ציוד פנאי כמו אופניים, גלשנים, סקי ואפילו סקי מים. זה יהיה נוח לאפסן את כל אלו ליד הרכבים כך שיהיו נגישים במקרה הצורך.

 

חשוב לתכנן בחניה את הכניסות והיציאות אל ומהבית. תכננו פתח ישיר לבית שלא יצריך יציאה החוצה לשמש היוקדת או לגשם. אם יש מעלית, צריך להתחשב בה ולהשאיר מקום בפתח שלה.

תכננו את התאורה כך שתפעל באופן אוטומטי. מערכת האזעקה והמצלמות צריכות כמובן לכלול את החניה, בעיקר אם יש ממנה פתח ישיר לכיוון הבית. את שיפועי החניה אם יש כאלו צריך לתכנן בזוויות כמה שיותר קטנות בכדי לאפשר גם לרכבי פרייבט נמוכים גישה בטוחה. לבסוף, חשוב לתכנן אוורור נאות וגם חיישנים לגילוי פחמן חד חמצני שיכול להיות מאד רעיל בריכוז גבוה.

 

הקפידו על כל הכללים הללו ותוכלו להנות מכל היתרונות אשר יש לחניה פרטית להציע!

נגישות