5 אתרי מורשת בצפון שאתם חייבים להכיר

אתרי מורשת בצפון

מחפשים מה לעשות עם הילדים? ובכן, במדריך הבא נציג לכם 5 אתרי מורשת באזור הצפון שאתם פשוט חייבים להכיר – וכמובן לבקר!

אתרי מורשת בצפון: חמשת אתרי המורשת המומלצים בישראל

ביקור באתר מורשת מהווה אפשרות נהדרת להעביר את הזמן עם הילדים, כמו גם להתחבר למסורת ולימים של הקמת המדינה. ברחבי ישראל ישנם עשרות אתרי מורשת אשר עברו בשנים האחרונות תהליכי שימור, וזאת בכדי להנגיש את המקום לציבור הרחב. בחרנו להציג לכם חמישה אתרים באזור הצפון בהם מומלץ לבקר עם הילדים, כך שתוכלו להעניק להם (ולעצמכם) חוויה בלתי נשכחת:

חצר כנרת

אחד האתרים החשובים ביותר מבחינה היסטורית. חצר כנרת הוקמה בשנת 1908 והיוותה מקום מפגש שוקק בעבור פועלים חקלאיים אשר עלו לארץ לישראל, וקיבלו במקום הכשרה. באזור גדלו וחיו כמה מהאישים המרכזיים ביותר בתולדות התרבות הישראלית כאשר המוכרים שבהם הם רחל המשוררת, ברל כצנלסון, זלמן שז"ר ועוד רבים וטובים. במשך שנים רבות המקום היה נטוש, אולם לאחר שיפוץ נרחב כיום נפתח האתר לקהל הרחב. באתר תוכלו לקחת חלק בסיורים מודרכים, כמו גם להתרשם מעבודות השיפוץ והשימור אשר נעשו במקום והפכו אותו לאחד מאתרי המורשת היפים בישראל.

מושבת ראשונים

מושבת ראשונים בראש פינה ממחישה את החיים בזמן ראשית הציונות, ובזמן הקמת המדינה. מעבר לעובדה כי מדובר באתר מורשת יפהפייה, הוא ממוקם באחד המקומות היפים ביותר בישראל – בסמוך לנחל ראש פינה אשר כולל שלושה מעיינות טבעיים וכן בוסתן, גן הברון וגן המחרשות. האתר פתוח במשך שבעה ימים בשבוע והוא פתוח לקהל הרחב, ללא עלות. בעת ביקור באתר המורשת תוכלו לבקר בבית הכנסת העתיק, בית פרופסור מר, בית הפקידות המציג מייצג אור קולי וכן לבקר בגלריות.

אתרי מורשת בצפון

מוזיאון בית שאן

המוזיאון הוקם בשנת 2003, והוא נחשב לאחד המוזיאונים החדשנים והיפים בישראל. בחול המועד מתקיים במקום פסטיבל מצה ומפה מטעם המועצה לשימור אתרים וכן פעילויות לכל המשפחה הכוללות בין היתר סיורים מודרכים, הצגות ילדים וכן סרטים ברוח התקופה. מדובר באחד הפסטיבלים המבוקשים והאהובים ביותר על הורים וילדים בחול המועד, כמו גם בכל ימות השנה לצורך ביקור והתרשמות.

מוזיאון העמק

מוזיאון היסטורי אשר ממוקם בעמק יזרעאל היפהפייה. במסגרת הביקור במוזיאון תוכלו ללמוד ולהכיר את סיפורם של חלוצי העלייה השנייה אשר עלו לישראל, כמו גם להתרשם ממיצגים, תמונות וכן קטעי וידיאו נדירים מתקופת ההתיישבות והעבודה החקלאית.

בית חיים שטרומן

הוקם בשנת 1941, וקרוי על שמו של חיים שטורמן, חבר קיבוץ עין חרוד אשר נפל בקרב בשנת 1938. המוזיאון הוקם מתוך מטרה לחבר בין האדם וליישוב, ולכן אם אתם מתכננים לבקר בקיבוץ עין חרוד מאוחד אין ספק כי מדובר באתר מורשת מרשים ומרתק במיוחד.

נגישות