איך ניתן לעבוד גם בזמן טיול?

אם עד לפני מספר שנים עבודה בזמן טיול בחו"ל הייתה בגדר פנטזיה, כיום ניתן לראות שינוי מגמה המגיע לידי ביטוי ביכולת של עובדים להמשיך ולנהל שגרת עבודה סדירה, מכל מקום בעולם ועם שימת דגש על גמישות, כל זאת בחסות האינטרנט והאמצעים הדיגיטליים לצד מגפת הקורונה אשר הובילה לשינוי בשוק העבודה המגיע לידי ביטוי ביכולת של עובדים רבים להגשים חלום – לעבוד ולטייל במקביל. אם גם אתם חולמים להרוויח כסף בזמן הטיול שלכם, להלן כל מה שאתם צריכים לדעת רגע לפני שאתם רוכשים כרטיס טיסה.

הגדירו מראש את שעות העבודה

ההחלטה לגבי עבודה מעבר לים מחייבת קודם כל החלטה על לוחות זמנים ברורים לעבודה, בילוי ושעות הפנאי. מקצועות שניתן לעבוד מהם מהבית הם רבים וכוללים למשל כתיבת תוכן, קלדנות, ניהול חשבונות ועוד מחייבים סדר יום ברור. על כן, מומלץ להגדיר את שעות העבודה באמצעות אפליקציה ייעודית (בדומה לשעון נוכחות) אשר יאפשר לכם מצד אחד לעבוד, ומצד שני לנצל את הזמן לטובת טיולים והירגעות, כחלק מטיול מהנה המתבצע בין היתר גם במסגרת של המשך שגרת עבודה.

איתור של ספק אינטרנט איכותי

היכולת שלכם לעבוד גם בזמן טיול כרוכה בין היתר באיתור של ספק אינטרנט מהיר ואיכותי. העדיפו לבצע סקר שוק עוד כאן בישראל בין חברות התקשורת, וזאת מתוך מטרה להכין את התשתית אשר תאפשר לכם לעבוד באופן מרוחק וללא תקלות. כאן תמצאו מדריך שמציג בחירה של ספק אינטרנט למשפחה, אולם ניתן ליישם את הטיפים המופיעים בכתבה לטובת הצרכים שלכם – כחלק מהיערכות לקראת שהות בחו"ל הכרוכה גם בעבודה.

הצטרפות לקהילה

בין אם אתם מתכננים לטוס לחו"ל לתקופה ארוכה או לתקופה קצרה, מומלץ עוד כאן בישראל להצטרף לקבוצות של נוודים דיגיטליים אשר יכולים לסייע לכם להתאקלם ואף להכיר את המקומות הטובים ביותר, כמו  למשל בתי קפה שמאפשרים להגיע עם מחשב או מקומות שבהם מתכנסים עוד ישראלים ונוודים לעבודה משותפת. פיתוח של חיי קהילה במסגרת של עבודה בחו"ל מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם להרחיב את מעגל החברים והעמיתים.

 

 

הציבו גבולות

חשוב מאוד להציב לעצמכם גבולות ולא למשוך את עצמכם לימי עבודה סיזיפיים וארוכים, וזאת מאחר ואתם עלולים לפספס את החוויה של נופש בחו"ל, ובמקום זאת לעבוד יותר שעות מכפי שהייתם עובדים בארץ. בחרו יום אחד שבו אתם בחופש והודיעו מראש ללקוחות שלכם או למקום העבודה כי אתם זמינים עד שעה מסוימת, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של איזון אשר יגיע לידי ביטוי ביכולת שלכם לאזן בין שעות העבודה לבין חיי נוודות דיגיטלית המבוססת על היכולת שלכם לסיים יום עבודה, ולהמשיך לטיולים, מסעדות ומופעים ביעד שבו אתם נופשים ועובדים במקביל.

הקצאת זמן להפסקות

הרצון להספיק כמה שיותר הוא רצון משותף ללא מעט עובדים, בין אם עובדים בארץ או עובדים בחו"ל. חשוב לאפשר לכם מנוחה והפסקה, בייחוד כאשר אתם נמצאים במדינה זרה ובמסגרת של טיול. על כן, מומלץ לקבוע לעצמכם הפסקות – החל מהפסקה של מספר דקות ועד הפסקה ארוכה שבמסגרתה תיקחו חלק באטרקציה, מופע או הרצאה.

לסיכום

רגע לפני שאתם אורזים את כרטיסי הטיסה ולוקחים את המחשב איתכם, מומלץ לקרוא את הסקירה אותה הצגנו לכם כאן, כחלק מהבנה כי יישום של הטיפים הללו מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם להגשים חלום ולנהל חיי עבודה מרתקים ביעדים מרוחקים או קרובים בכל רחבי העולם, ובכך להגשים חלום.

נגישות