לצאת מהקופסה? ממש לא: משחקי קלפים מומלצים לכל המשפחה

יש משהו מאחד, מרגיע ומאוד מהנה במשחק קלפים שמיועד לכל המשפחה. משחקי קלפים גורמים לעצור כל מה שעושים ופשוט לבלות זמן איכות עם האנשים האהובים עלינו מכל. עם זאת, אם אתם בעיקר חושבים על עוד משחק של רביעיות, טריוויה, או על עוד גרסה למשחק הילדות "מלחמה", הגיע הזמן להתעדכן שהתחום כה נרחב, כך שבאמת קיימים אינספור משחקי קלפים מרהיבים וחכמים, ואף משחקי קלפים מצחיקים ומלמדים. מחפשים לרכוש עבור כל המשפחה מתנה שתתקבל בשמחה גדולה ותייצר שלל זיכרונות מחויכים? הכנו לכם רשימה של משחקי קלפים שנחשבים לא פחות ממעולים.

קלפי יוגה לילדים

אם נתחיל מהקטגוריה שמתאימה גם עבור ילדים קטנים, נעצור להמליץ על קלפי יוגה לילדים. העיקרון של המשחק מאוד פשוט, כך שאין צורך לסבך את הקטנטנים עם חוקים מורכבים. כל ילד שולף קלף ולפי הכותרת והתמונה מנסה לחקות את התנועה. גם אתם ההורים מוזמנים לנסות, אך אל תהיו בטוחים שתצליחו הרבה יותר טוב. כאן מדובר בדוגמה מובהקת לכך שמשחקי קלפים לילדים הם אופציה כיפית במיוחד, אך יש להתאים בין הגילאים של הילדים לבין הדרישות של המשחק. אם בוחרי במשחק מורכב מדי הקטנים יאבדו מהר עניין וחבל.

קלפי סודויו

משחק עבור כל המשפחה שנועד גם לייצר זמן איכות וגם לגרום לכולם לפרגן, וזאת לצד למידה מהנה על האדם שלידנו. כאן אין הגבלה של כמות משתתפים, כאשר המטרה היא ליצור סידרת צבעים ועל הדרך לצבור פרגונים מהאנשים הקרובים לנו מכל. משחק זה משלב טכנולוגיית NLP והוא בכל פעם מתנהל בצורה מעט שונה, בהתאם לשיתופים ולפרגונים שבהם בוחרים.

 

 

חתחתול

אחד המשחקים היותר פשוטים והיותר אהובים על ילדים ובאמצעות המשחק איתו אפשר ליצור מפגש משפחתי חוויתי. מדובר בדוגמה קלאסית לכך שככול שהחוקים יותר פשוטים, כך ההנאה יותר גדולה. כל משתתף מקבל 4 קלפים, כאשר בכל תור הוא מוריד קלף ולוקח קלף, מתוך מטרה להישאר עם הקלפים בעלי המספרים הנמוכים ביותר. ככול שיש יותר משתתפים, כך צרכים להיות יותר נועזים לפני שמכריזים בגאווה "חתחתול" וחושפים את הקלפים.

היה היה פעם

כפי שהתחלנו לראות, משחקי קלפים אינם מתמקדים רק באסטרטגיה ובקבלת החלטות, אלא גם במחשבה ויצירה, וכאן המשחק "היה היה פעם" משלב בין משחק קלפים לבניית סיפור, מתוך מטרה לטוות ביחד יצירה משותפת. מכאן שניתן להיות בטוחים שכל משחק יתנהל קצת אחרת, יוביל לסיפור שונה. משחק זה אומנם מיועד לכל המשפחה, אך בעיקרון מיועד לילדים מעל גיל 7. אם יש ילדים קטנים בהחלט ניתן לתווך להם מה עליהם לעשות וליהנות מהיצירתיות שהם מפגינים.

 דאבל

לפעמים לא צריך יותר מדי כדי ליהנות ממשחק קלפים מהנה, מאתגר, מסעיר ושמושך את הגדולים והקטנים לזמן של נטו כיף, עניין וכן, גם תחרותיות. פה העיקרון פשוט למדי. כל משתתף מקבל ערימת קלפים בגודל זהה ובכול תור כולם חושפים באותו הזמן קלף יחיד. מהרגע הזה מי שמוצא ראשון תמונה שחוזרת על עצמה בין כל הקלפים, זוכה בכל הקלפים שעל השולחן. האחרון שנשאר עם קלפים ביד מנצח.

מה עובר עלייך?

משחק קלפים שהולך על כל הקופה ושמתאים לכל המשפחה. משחק "מה עובר עלייך" תחרותי ובו זמנית משעשע ומאתגר. משלב בין רגשות, תנועות ואינטונציה. במשחק הזה צרכים לומר משפטים מוזרים ומצחיקים לפי הכללים, לצד טונציה משתנה – טונציה כועסת, מתלהבת וכדומה. המטרה היא לעמוד במשימה ובו זמנית להבין מה הצד השני מרגיש, כך שבין היתר יש הרבה משחק עם תקשורת רגשית.

נגישות