חגיגה משפחתית: למה לטייל באתרי מורשת עם המשפחה?

לטייל באתרי מורשת

בעידן שבו הילדים שלנו מבלים את רוב שעות היום מול המסכים, עלינו כהורים מוטלת החובה לא רק להעניק להם זמן איכות אלא גם לחבר אותם לתרבות ולעם ישראל. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות ביקור באתרי מורשת, עליהם נרחיב כעת במדריך.

ביקור באתרי מורשת: חוויה חינוכית לכל המשפחה

אין ספק כי אתרי המורשת במדינת ישראל מהווים דרך מצוינת לחבר את דור העתיד להוויה הישראלית האותנטית. במקום לקחת את הילדים לאטרקציות שמצריכות מהם מינימום של מאמץ, דווקא ביקור באתר מורשת יכול להוות חוויה תרבותית אך גם חינוכית אשר במסגרתה הילדים יכולים לקחת חלק בשלל פעילויות, ובכך להתחבר לעומק לא רק להווי הישראלי אלא גם לדור המייסד של המדינה. לצערנו, מערכת החינוך כמו גם האמצעים הטכנולוגיים מרחיקים את הילדים מהבנה היסטורית ולכן דווקא בזמן איכות כזה ניתן לספק להם הצצה מרתקת. באתרי המורשת מתקיימים סיורים באמצעות מדריכים כמו גם מגוון רחב של פעילויות, החל מסיורים מודרכים במוזיאונים ועד להקרנה של סרטים והצגות. על כן, אם אתם מחפשים מה לעשות עם הילדים בכדי להוציא אותם מהמסכים, הגיע הזמן לבקר באחד מאתרי התרבות והמורשת המובילים בישראל. אתרי מורשת רבים שופצו בשנים האחרונות ועברו שדרוגים משמעותיים, וזאת בכדי להתאים אותם לעידן החדש. מדובר בשילוב של ישן וחדש – הן מבחינת

לבקר באתרי מורשת

מתי הזמן הכי טוב לבקר באתרי מורשת?

הזמן הטוב ביותר לבקר באתרי מורשת הוא בחגי ישראל: יום העצמאות, שבועות, חג הפסח וראש השנה. אתרי התרבות מציעים בתקופה הזו הפעלות ייחודיות לילדים ולמבוגרים, כל זאת במחיר עלות סמלי או בחינם. בתקופת החגים ניתן לקחת חלק במגוון פעילויות אשר תואמות את רוח החג, כמו גם לנצל את ההזדמנות כדי להציג בפני הילדים את גיבורי התרבות והמורשת של מדינת ישראל אשר בזכותם אנחנו כאן. כתוצאה מהביקור, תוכלו להיות בטוחים כי הענקתם לילדכם ערך מוסף יוצא דופן בדמות היכרות עם המורשת הארץ הישראלית, גיבורי תרבות וכן אפשרות לזמן איכות בלתי נשכח.

באילו אתרי מורשת ניתן לבקר?

אתרי המורשת פתוחים לרשות הציבור בכל ימות השנה, שבעה ימים בשבוע למעט יום כיפור. את הרשימה המלאה של אתרי המורשת בפריסה ניתן לראות דרך אתרי המורשת, אתר אשר מציג את כל אתרי המורשת במדינת ישראל בפריסה ארצית, כולל פרטים אודות הפעילויות המתקיימות באזור. גם כאן באתר תוכלו לקבל המלצות דרך מטיילים ומשפחות, כמו גם לקבל מידע מפורט רגע לפני הגעת החגים. זכרו, מדובר בחוויה חינוכית ותרבותית מהמעלה הראשונה ועל כן מומלץ לשריין את מקומכם ולהבטיח לכם כמבוגרים כמו גם לילדים שלכם את היכולת להכיר את ארץ ישראל באופן מעמיק, וזאת דרך ביקור באתרי המורשת המרשימים.

נגישות