האם עסק משפחתי זקוק לשרת וירטואלי?

עסקים הם דבר מורכב והתחלה בעסק חדש עשויה להיות מורכבת אפילו יותר. אם מדובר על פתיחת עסק משפחתי, הדבר מכניס לתמונה קשת חדשה של סיבוכים מיוחדים נוספים. בכל מקרה, בהתאם לנסיבותיכם המיוחדות, תצטרכו לחשוב היטב למה אתם זקוקים ולמה לא?

גיבוי בשרת וירטואלי

לשם ההמחשה – האם תזדקקו לשרת וירטואלי? שרת כזה יכול לשמש עבור מטרות רבות, שאחת מהן היא גיבוי. הוא יכול לשמש גם למטרות אחרות, דוגמת שרת בסיסי נתונים, שרת דואר, שרת לאירוח תוכנות עסקיות שונות, שרת לאירוח האתר שלכם, App Server, שרת פיתוח, Remote Desktop Server ועוד. גיבוי בשרת וירטואלי, מאפשר לבצע את כל משימות הגיבוי שלכם בקלות ומרחוק, ליעד מאובטח בענן. מאחר שמדובר בשרת וירטואלי, יש לו את היתרון החשוב של גמישות, במענה לדרישות משאבים משתנות. למתעניינים, באתר GNS זמין מידע נוסף על כך. אגב, אצל GNS תמצאו גיבוי בשרת וירטואלי במחיר של החל מ-$12 לחודש, כולל יכולות אוטומציה וקביעת תדירות הגיבוי שמתאימה לכם, הפקת דו"חות על התנהלות הגיבויים ובמידת הצורך – שחזור קל ומהיר. העברת המידע לגיבוי מהירה ומוצפנת והיא מתבצעת מול שרתים של החברה ברחבי העולם. כך שתוכלו לבצע את הגיבוי ביעילות, מכל מיקום גיאוגרפי. הגיבויים עצמם, נשמרים בצורה מאובטחת אצל החברה ומאחר שזה גיבוי מרוחק, הוא לא יפגע, במקרה שבו ציוד המחשוב הפנימי שלכם נפגע (בשונה משרת גיבוי פנימי אצלכם).

למי זה מתאים?

עסקים משפחתיים, הם פעמים רבות עסקים קטנים. גיבוי בשרת וירטואלי בענן, מתאים במיוחד לעסקים מסוג זה, מאחר שהוא מקל עליהם מבחינה כספית. במקום לרכוש שרת ולנהל אותו בעצמכם, שוכרים שרת והניהול שלו נשאר באחריות ספק השרות. מדובר על הוצאה חודשית לא גדולה, בשונה מרכישת שרת יקר ותשלום קבוע לעובד שיטפל בו. כל זאת, גם מפשט את תזרים המזומנים ומסייע לתכנון הכספי. כפי שציינו, גישה זו אף מספקת גמישות רבה בשימוש מבחינת צריכת משאבים משתנה. מסיבה זו, הדבר מתאים במיוחד לעסקים שנמצאים בתהליכי שינוי רבים, דבר שאופייני גם לעסק חדש וגם לעסק בצמיחה. עסקים בצמיחה, ישמחו לפנות משאבים בצורה כזו ולמקד אותם במקום זאת במאמצי הצמיחה העסקית.

האם עסק משפחתי זקוק לשרת וירטואלי?

עוד על GNS

אחד ההיבטים המיוחדים של עסק משפחתי, הוא באופן טבעי הנטייה להתבסס על עובדים מהמשפחה. זאת, לעתים קרובות במקום אנשי מקצוע חיצוניים, שעשויים להיות ברמה גבוהה יותר, של מקצועיות, ניסיון וידע. בהקשר מחשוב, עשויים להסתייע בבן משפחה עם הבנה במחשבים, אך הבנה בלבד איננה מספיקה עבור עסקים. במקרים כאלה, עדיף שגורם מחוץ למשפחה יטפל בעניינים, במיוחד כאשר זוכרים שמחשוב הוא כיום בליבו של כל עסק. אי אפשר לתפקד בלעדיו וניהולו החובבני יפגע משמעותית בפעילות. דוגמה לגורם חיצוני מקצועי כזה, היא חברת GNS, אצלה תוכלו למצוא אוסף רחב של שירותים מסייעים. GNS מציעה בין השאר תחזוקת שרתים, ניטור רשתות (עם Network Operations Center או NOC) ותמיכה טכנית. שירות האחסון בענן שלה משלים את שרות הגיבוי בענן. שירותי DRP והמשכיות עסקית, יסייעו לכם לפעול ביציבות ולהגיב למצבי חירום. בתחום האבטחה, החברה מציעה הגנת פיירוול על התקשורת והגנה מפני מתקפות DDoS על אתרכם. החברה מציעה גם ERP בענן ופתרונות שונים (Load Balancers, CDN) עבור שיפור ביצועים.

לסיכום

עסק משפחתי הוא בהחלט מסוג העסקים, אשר עשויים למצוא שדרוש להם שרת וירטואלי. כדאי להשתמש בכך לביצוע הגיבויים, אך לזכור ששרת וירטואלי שימושי למגוון מטרות רחב ביותר.

נגישות